ZBIÓRKA ZYWNOŚCI.

W ramach Światowego Dnia Walki z Głodem wolontariusze szkolnego koła PCK pod patronatem Rejonowej Stacji PCK w Krotoszynie przeprowadzili zbiórkę żywności w gminie Zduny. Akcja ta odbyła się pod hasłem : „ Paczki z żywnością to pomoc z przyszłością” i cieszyła się ogromnym powodzeniem. Celem tych działań jest poprawa sytuacji osób potrzebującym poprzez podniesienie świadomości społeczeństwa na temat problemu głodu i ubóstwa. Gdy słyszy się słowo głód , z reguły na myśl przychodzą obrazki pokazywane często przez telewizje cierpiących z głodu dzieci w Afryce. Ale tak naprawdę problem ten jest tuż obok nas. Niedojadającym lub głodnym może być nas znajomy z sąsiedztwa , który posłał swoje dziecko bez żadnego prowiantu na cały dzień do szkoły. I nie jest to odosobniony przypadek. Tak więc wolontariusze PCK Co roku obserwujemy wzrost aktywności mieszkańców gminy na polu pomocy społecznej .Wszystkie produkty zostaną przekazane osobą najbardziej potrzebujących roku prowadzą zbiórki żywności .Tegoroczna kampania okazała się dużym sukcesem za co serdecznie dziękujemy księdzu proboszczowi ze Zdun oraz Baszkowa a także całej społeczności gminy Zduny.

napisali: Wolontariusze szkolnego gimnazjalnego koła PCK .