Fotogarficzne sukcesy naszych gimnazjalistów!!

Jagoda Szkudłapska i Tomasz Pawlik z Gimnazjum Publicznego w Zdunach z powodzeniem wzięli udział w Diecezjalnym Konkursie Fotograficznym zatytułowanym Być człowiekiem dzisiaj.
Został on ogłoszony przez wydział katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Kaliszu oraz Urząd Miejski w Kaliszu. Wzięli w nim udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z diecezji kaliskiej. Każdy z nich mógł zgłosić do konkursu po dwie fotografie. Zarówno czarno-białe, jak i kolorowe.
Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom nastąpiło 13 kwietnia w siedzibie kaliskiej kurii, obecny był ks. bp Teofil Wilski, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.
Trzecią nagrodę wśród gimnazjalistów otrzymała Jagoda Szkudłapska. Jej czarno-białe zdjęcie przedstawia dziewczynę rysującą kredą na chodniku pacyfkę oraz napis Peace & Love - taki właśnie tytuł nosi ta fotografia.
Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymał Tomasz Pawlik. Z kolei jego fotografia przedstawia niepełnosprawnego chłopca podpierającego się chodzikiem, któremu pomaga opiekunka. Zdjęcie zrobione zostało w Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Zdunach. Nagrodzone fotografie oglądać można na stronie internetowej konkursu www.konkursfoto.vel.pl.