Ogólnopolska Kampania Przeciwko Przemocy!!!

W dniu 5 czerwca przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej Kampanii Przeciwko Przemocy w Szkołach. Zadeklarowaliśmy nasz sprzeciw wobec wszelkim zachowaniom krzywdzących siebie nawzajem.

W tym dniu tematem wszystkich zajęć były  problem agresji. Na zajęciach wychowawczych uczyliśmy się umiejętności, które pomogą nam radzić sobie z problemowymi zdarzeniami .

Uczniowie wzięli udział w zorganizowanych konkursach, skorzystli z Treningu Zastępowania Zachowań Agresywnych. Od rana przekazywali sobie "Krople serdeczności" a na jednej z lekcji zespoły klasowe przygotwali  dla siebie nawzajem "Życzliwe Niespodzianki ".

Swoją solidarność z innymi uczniami w Polsce występującymi przeciwko agresywnym zachowaniom zamanifestowali przemarszem ulicami naszego miasta, a godzinie 12.00 w całej Polsce, także w Zdunach poleciały  w niebo czerwone balony.

Szkoła może być przyjaznym miejscem dla nas wszystkich jeśli zastąpimy agresję asertywnością a złość życzliwością