PROJEKT „ CHROŃ ŚRODOWISKO – MOŻESZ WIĘCEJ NIŻ MYŚLISZ – WODA”

Gimnazjum w Zdunach zostało zaproszone do projektu ekologicznego organizowanego przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie „ Chroń środowisko – możesz więcej niż myślisz – woda”. Grupa uczniów z klas drugich wzięła udział w spotkaniu, podczas którego oprócz prezentacji dotyczącej zagadnień związanych z wodą, mieli okazję zobaczyć kilkanaście różnorodnych i bardzo efektownych doświadczeń chemicznych. W ramach projektu uczniowie, przez kilka tygodni, pod kierunkiem P. Elżbiety Hejdysz i Agnieszki Chlebowskiej, wykonywali doświadczenia wykrywające zanieczyszczenia w wodzie kranowej, deszczowej, destylowanej, wodzie z rzeki i ze stawu. Obserwowali również procesy gnilne , badali przezroczystość wody w stawie, oznaczali zapachy wód różnego pochodzenia metodą organoleptyczną. Wszystkie swoje spostrzeżenia i wnioski zapisali w postaci scenariusza, na podstawie którego nagrali kilkunastominutowy film. Praca uczniów została nagrodzona wyróżnieniem, a każdy z uczestników otrzymał drobny upominek. Gratulujemy!!!
Uczniowie, którzy uczestniczyli w projekcie:
Bartek Pruchnik, Julia Kocel, Weronika Patryjas, Weronika Ratajczyk, Justyna Adler, Szymon Młynarczyk, Kacper Skrzęta , Alicja Karolczak, Norbert Stanisławski, Sandra Młynarczyk, Dominika Fabisiak, Marek Szyrner, Wiktoria Kaczmarek

Napisała:A.Chlebowska