Wycieczki klas pierwszych

"Śmiełów"

25 listopada 2006 r. uczniowie klas pierwszych, pod opieką p. Zofii Wiatrak, p. Marioli Piotrowskiej, p. Hanny Bachorz i p. Ireny Sulei, zwiedzili Muzeum im. Adama Mickiewicza w Śmiełowie, gdzie eksponowane są m.in. zbiory dokumentujące pobyt Mickiewicza na terenie Wielkopolski w 1831 r.(autograf poety w pamiętniku Eugenii Morawskiej z Luboni, pierwodruki utworów, pamiątki osobiste, różne wydania Pana Tadeusza). W parku z wyspą na Starej Lutni odnaleźć można "ogródek Zosi", w którym rosną rośliny opisane w poemacie.

"Spółdzielni Pracy Ozdób Choinkowych w Miliczu"

19 grudnia 2006r. uczniowie klasy I a i I b, pod opieką p. Hanny Bachorz i p. Marioli Piotrowskiej, udali się do Spółdzielni Pracy Ozdób Choinkowych w Miliczu. Zakład powstał w 1951r. i od tego czasu zajmuje się produkcją szklanych ozdób choinkowych zachowując tradycyjny, ręczny charakter wytwarzania.
- FOTO

napisała: Hanna Bachorz