Wydarzenia 2009/2010

¨      W roku szkolnym 2009/2010 realizujemy w naszym gimnazjum projekt pt.” Bądźmy zdrowi , wiemy wiec działamy”- we wszystkich grupach wiekowych , którego zadaniem  jest powszechnienie wiedzy z zakresu planowania prawidłowego żywienia , a także propagowania zwiększenia aktywności fizycznej wśród młodzieży szkolnej poprzez zajęcia pozalekcyjne , turnieje klasowe i pozaszkolne , wycieczki i rajdy.

¨      Światowy Dzień Walki z Głodem – gazetka tematyczna oraz charytatywna zbiórka żywności na terenie Miasta i Gminy w Zdunach na rzecz osób najbardziej potrzebujących. Cała akcja odbyła się pod patronatem Krotoszyńskiego PCK.

¨      Przeprowadzenie szkolnego etapu Olimpiady Zdrowia poprzedzonego systematycznym analizowaniem zagadnień związanych ze zdrowiem: filmy , zadania , praca w grupach .

¨      Uzyskanie  II miejsce w powiecie przez Klaudie Macuge z klasy III  w Powiatowej Olimpiadzie Zdrowego Stylu życia , Wiedzy o Międzynarodowym i Polskim Czerwonym Krzyżu

¨      Udział młodzieży tj. Darii Wisniewskiej i Karoliny Malec w Zajęciach z zakresu edukacji antynikotynowej dla Młodzieżowych Liderów Zdrowia

¨      Wdrożenie projektu pt. Natura 2000 we wszystkich klasach gimnazjalnych-realizując zagadnienia proekologiczne wdrożyliśmy powyższy projekt we wszystkich grupach wiekowych  przeprowadzając prelekcje z zastosowaniem ciekawych metod obrazujących tereny chronione w Polsce.

¨      W styczniu 2010 roku przystąpiliśmy do działań zmierzających do uzyskania certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie , których koordynatorem jest pani Monika Miśkiewicz-Żyto.

¨      W lutym w ramach promocji aktywności ruchowej podczas ferii grupa młodzieży korzystała z jazdy na łyżwach

¨     W kwietniu odbył się „Tydzień Zdrowia” w ramach obchodów światowego Dnia Zdrowia pod hasłem „CZŁOWIEK I MIASTO”

– promujący zasad zdrowego tylu życia .odbyły się wówczas zajęcia dotyczące prawidłowego zachowania się przy stole , udzielania I pomocy , spotkania z ginekologiem , prelekcji na temat chorób związanych z niewłaściwym odżywianiem, konkursu pisemnego o zdrowiu, konkursy plastycznego na najlepszy  plakat prawidłowego odżywiania, konkursu na najlepsza kompozycje owocową lub warzywną , sklepik zdrowej żywności, rozgrywki sportowe , wykłady na temat chorób cywilizacyjnych , zanieczyszczeń środowiska i związanych z nim zagrożeń zdrowia .

Poza tym ogłosiliśmy konkurs na logo szkoły promującej zdrowie i wygrało logo Joanny Szczęsnowicz ( czerwone jabłuszko). Podsumowaniem wszystkich działań był konkurs  dla wszystkich klas w którym uczniowie przygotowywali sałatki , rozwiązywali zadania pisemne . nakrywali do stoły i itp.

Napisała: Monika Miśkiewicz-Żyto